Inline Veselí

Úspěšný rok IN-LINE VESELÍ

vytvořeno: 29.10.2015, před 9 roky v rubrice AKTUALITY Zde naleznete nezkrácenou verzi článku otištěného v měsíčníku Region Veselsko

V poněkud netradičním prostředí Masarykova okruhu skončil pro rychlobruslaře od oddílu IN-LINE VESELÍ  v říjnu dlouhý maraton venkovních in-line závodů a po úspěšné sezoně si mohou trochu oddechnout a začít se věnovat zimní přípravě a halovým mítinkům. S koncem sezony nezaškodí si ji trochu zrekapitulovat.

Závodníci z teamu IN-LINE VESELÍ se předvedli na 29 závodech, od těch nejmenších, až po velké prestižní akce. Zúčastnili se 4 halových závodů v Grazu, v Mattersburgu (Rakousko), v Nymburku a v Košicích. Navštívili dráhové závody v Szegedu, v Tatabanyi (Maďarsko), v Benátkách nad Jizerou a také v dalekém belgickém Oostende, kde Lucie Korvasová dokázala získat sedmé místo v nelehké konkurenci 52 závodnic z 11 zemí světa. Na MČR v Benátkách nad Jizerou se podařil fantastický úspěch Jakubovi Kočímu, který v kategorii Žáci B vybojoval titul vicemistra ČR na trati 500metrů a na tratích 1000 a 1500 metrů získal mistrovské bronzy, stejně jako Lucie Korvasová v kategorii Žákyně A (na tratích 1000 m a 2000 m bodovacím způsobem). V rámci MČR v inline půlmaratonu v Opavě se zase podařil skvělý výsledek Jonáši Cíchovi, jenž se stal vicemistrem ČR v kategorii kadetů. Kromě těchto mistrovských úspěchů mají bruslaři IN-LINE VESELÍ na svém kontě nepočítaně medailových umístění na in-line závodech konaných po celé ČR.

Velmi pěkné sportovní výkony podával po celou sezonu Jakub Minařík, na kterém je vidět, že závodí s chutí a jde do toho naplno, stejně tak, jako sestry Kristýna a Klára Jungovy či Edita a Simona Kodýmovy. Velké in-line rychlobruslařské naděje má oddíl ve Viktorii Hanzelkové, Anetě Fialové, Jakubu Lopraisovi, Kateřině Kočí, sestrách Thee a Sáře Varsamisových, Petru Gazárkovi, Kláře Bártkové a dalších malých bruslařích, kteří letos začali s přípravou se závodním teamem. Ten tvoří velmi silná trojice kategorie Žáků B ve složení Jakub Kočí, Antonín Minařík a Radim Matuška a dlužno podotknout, že tito kluci podávali letos skvělé závodní výsledky a dokázali v nejednom závodě teamově spolupracovat, což se dá říct i o sestrách Lucii i Veronice Korvasových, které v kategorii Žákyně A skvěle doplňovala Eliška Salčáková. Do závodního tzv. racing teamu patří dále Daniel Matuška, jenž odvedl obrovský kus práce a je to vidět i na jeho bruslení a nesmíme zapomenout na dva kadety – Jonáše Cíchu a Jana Bártka, které musíme také moc pochválit za skvělé bojovné výsledky.

Dále nám k této statistice Petr Korvas dodal: „V letošním roce se na námi navštívených závodech účastnilo průměrně 16 závodníků z našeho oddílu a tím samozřejmě patří velký dík obětavým rodičům, kteří své ratolesti podporují a doprovází je na závody. Máme také velkou radost z toho, že se nám s otevřením nové in-line dráhy markantně změnily tréninkové podmínky, což jsme také již mohli zaznamenat na výkonech malých bruslařů. Ti doteď úspěšně bojovali a získávali medaile na silničních závodech, ale s tréninkovou přípravou na nové in-line dráze jsou mnohem lépe připravení na dráhové in-line závody, které jsou jádrem celého in-line rychlobruslení.  V příštím roce bychom se rádi stali organizátory MČR v in-line rychlobruslení na dráze, ovšem i na této akci bychom rozhodně dali prostor fitness bruslařům, tak jako jsme to dělali rámci Veselských in-line závodů anebo právě probíhajícího Veselského mini-inline cupu. Obrovský dík patří městu Veselí nad Moravou, které naše aktivity i výstavbu in-line dráhy finančně podpořilo z grantů města. In-line bruslení je sport určený široké veřejnosti, takže budeme velmi rádi, když se budete i s vašimi dětmi účastnit našich akcí a pakliže se vám tento sport zalíbí, tak samozřejmě můžete pokračovat dále a proniknout do tajů in-line rychlobruslení.

Veškeré info o oddíle i námi připravovaných akcích naleznete na www.inlineveseli.cz“

MENU

PŘIPRAVUJEME

PODPORUJÍ NÁS

REPORTÁŽE

Sekačka na trávu

V roce 2023 jsme z investičního grantu města Veselí nad Moravou č. 2023/b/INVEST/I/001 pořídili sekačku na trávu