Inline Veselí

Megaúspěch na MČR v in-line půlmaratonu

vytvořeno: 26.9.2017, před 7 roky v rubrice AKTUALITY Veselským kadetkám se podařilo na MČR v in-line půlmaratonu obsadit celé stupně vítězů v jejich kategorii
V neděli 17. září 2017 se v Praze na Rohanském nábřeží uskutečnilo MČR v in-line půlmaratonu.

Jednalo se zároveň o další zastávku německého in-line cupu a tak se zde sešla skutečně velká konkurence. Se skvělými českými i zahraničními závodníky se na start závodu na 21 km postavilo i šest bruslařů z veselského teamu IN-LINE VESELÍ. Hned od začátku se jelo velmi svižně a bylo těžké udržet krok se zahraniční elitou, zejména pak pro trojici kadetek (tzn. dívek ve věku 14 – 15 let), které smí tuto distanci jezdit právě až od vstupu do kadetské kategorie  a nedělní závod byl pro ně teprve třetím půlmaratonem, který ve svém životě absolvovaly. Ovšem i přes tuto skutečnost si vedly naprosto skvěle a ve své kategorii obsadily všechna tři pódiová umístění – mistryní republiky se stala Lucie Korvasová, vicemistryní její sestra Veronika Korvasová a druhou vicemistryní Eliška Salčáková. Lucie navíc dojela v celkovém pořadí žen na 9. místě a byla druhá česká závodnice v cíli.

V mužské kategorii se výborně držel Kamil Hastík, který dojel celkově na 21. místě, na kolumbijského vítěze měl ztrátu pouze 1 min. a 5 s. a jeho průměrná rychlost byla 38,59 km/hod. Kamil Hastík se tímto stal také MČR v půlmaratonu v kategorii U50 (muži 40 – 49 let), přičemž čtrnáct dní před tímto závodem získal v této kategorii na závodech v Mostu i titul mistra ČR v maratonu.

Další zástupce IN-LINE VESELÍ Jonáš Cícha dojel na krásném 51. místě (7. místo v kategorii Junioři B) a závodu se účastnil i hlavní trenér veselského oddílu Petr Korvas, který již dávno upřednostnil trénink mladých in-line bruslařů před svým, ovšem i přesto zajel tuto distanci v poměrně uspokojivém čase 41 min.27 s (prům. rychlost 31,67 km/h).

Doprovodných závodů na kratších distancích se v Praze zúčastnili ještě další tři veselští závodníci – Kristýna, Klára a Jiří Jungových. Kristýnka měla obrovskou smůlu, neboť hned na startu závodu na 1 km ji při "startovní strkanici" srazila k zemi jedna ze soupeřek, ovšem i přesto Kristýna zabojovala a dokázala dojet na velmi pěkném 6. místě. Klárka měla před sebou výzvu v podobě závodu na 3 km a i ona si s touto distancí poradila velmi dobře a svoji kategorii s přehledem vyhrála.

Tyto závody pro IN-LINE VESELÍ byly naprosto výjimečné v tom, že poprvé závodníci z našeho teamu obsadili při vyhlašování MČR celé stupně vítězů a moc to všem třem holkám na závěr letošní závodní sezony přejeme. Je úplně skvělé, že se nám tento rok podařilo již poněkolikáté získat do našeho oddílu titul mistr či mistryně ČR.  Odstartovala to v březnu Lucie Korvasová, která získala titul na halovém MČR v Nymburku. Poté se podařil fantastický úspěch Žákyni B Viktorii Hanzelkové, která získala dokonce tři tituly mistryně ČR na dráhových závodech v Ostravě viz. zpráva zde http://www.inlineveseli.cz/viktorie-hanzelkova-je-trojnasobna-mistryne-republiky a nyní k tomu přibyl další úspěch – tentokrát v půlmaratonu.