Inline Veselí

Den bez aut s IN-LINE VESELÍ a Městskou policií

vytvořeno: 12.10.2013, před 11 roky v rubrice AKTUALITY V pátek 20. září 2013 jsme spolu s Městskou policií organizovali Den bez aut. Po dlouhém vybírání vhodné ulice, kde by se dala tato akce uskutečnit nakonec zvítězila ul Crhounkova v Zarazicích.

Bohužel nám příliš nepřálo počasí, což samozřejmě ovlivnilo počet účastníků akce - ovšem i přesto, ti co přišli, rozhodně nelitovali. Byl pro ně přichystán dovednostní slalom a strážníci městské policie jim udělali krásnou fotku z radaru, nicméně tentokrát se to obešlo bez placení pokut, neboť všichni bruslaři dodrželi stanovený městský rychlostní limit. Kromě této fotografie si každý bruslař od strážníků MP odnesl malou pozornost v podobě různých reflexních předmětů.

Důležitým momentem celé akce bylo opožděné dekorování nejlepších Veselanů, kteří se účastnili závodu ELITE SPEED v rámci Veselských in-line závodů. Na akci byl přítomen ovšem pouze pan Lumír Rajský a tak improvizovaný slavnostní ceremoniál mohl být realizován jen pro něj, nicméně na pana Igora Janků medaile i věcná cena stále čekají a budou mu předány při nejbližší vhodné příležitosti.

Akce se všem zúčastněným líbila a i přesto, že to byl náš první pokus v tomto směru, tak si myslím, že se Den bez aut docela podařil a nebýt deště, který nás předčasně rozehnal, tak můžeme být s akcí spokojeni. Velmi chceme poděkovat strážníkům Městské policie panu Praxovi a panu Grabcovi a také paní Praxové za velkou pomoc při organizování akce.

Jak již bylo uvedeno výše, věnovali jsme hodně času tomu, abychom našli ve Veselí vhodnou ulici, na které by bylo možno tuto akci provést. Nakonec se nám ze všech veselských ulic jevila jako nejvhodnější právě ul. Crhounkova, jak z hlediska příznivého povrchu pro in-line bruslení, tak z hlediska možnosti objízdných tras.  Strážníci Městské policie tuto ulici (za předchozího upozornění obyvatelů této části Veselí) uzavřeli na cca 1 hodinu, nicméně i přesto jsme se snažili vyhovět všem případným průjezdům automobilů a za celou dobu trvání akce nedošlo k žádnému incidentu, který by nasvědčoval nějakým problémům s uzevřením ulice, si na naši akci posléze došel  stěžovat pan Jiří Pavka (stížnost přednesl na zasedání Komise pro tělovýchovu a sport) a tudíž případnou další akci tohoto charekteru budeme muset organizovat někde jinde. V případě jakýchkoliv návrhů a nápadů, kde by se taková akce dala uskutečnit nás prosím kontaktujte na inlineveseli@seznam.cz - moc děkujeme.

Fotogalerie Den bez aut

MENU

PŘIPRAVUJEME

PODPORUJÍ NÁS

REPORTÁŽE

Sekačka na trávu

V roce 2023 jsme z investičního grantu města Veselí nad Moravou č. 2023/b/INVEST/I/001 pořídili sekačku na trávu